Şanzımancı

Araba motorlarının en önemli parçalarından olan şanzımancı, motordan alınan güç ile baskı balata üzerinden aldığı hareketi öngörülen tork miktarına göre şaft ya da diğer adı ile diferansiyele aktaran iletim organıdır.

Araba birinci vitesteyken şanzımancı görevi, döndürme momentini artırarak arabanın çalışmasını ve yürümesini sağlamak olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Bu yönden de büyük bir öneme sahiptir. Şimdi de şanzımancı nedir sorusu kapsamında, bu donanımın türlerinden söz edebilir ve bu kapsamda detaylı bir şekilde bilgi verebiliriz.

Şanzımancı onur usta olarak müşterilerimize en iyi en hızlı en kaliteli hizmet vermeyi amaç edindik. Şanzımancı onur usta manuel şanzıman tamiri konusunda 20 senelik tecrübesi vardır

Bu tecrübe istinaden manuel şanzımancı olarak tuzla-içmeler oto sanayisinde hizmet vermekteyiz.

Şanzıman Nedir ?

Şanzıman nedir, motordan baskı balata ile aldığı dönme gücünü, şaft ve diferansiyele ileten aktarma organıdır. Böylece istenilen tork değerinde iletilen güç, aracın hareketini etkiler. 

Şanzımanın Görevleri Nelerdir ?

Şanzımanın, aracın hızı ve motor gücüne etkisi ile nasıl ivmeleneceği bakımından görevleri bulunur. Tüm şanzıman tiplerinden aynı olan bu görevler şunlardır:

Ümraniye Çıkma Şanzıman

Ümraniye çıkma şanzıman başta olmak üzere daha pek çok farklı ürünün satıldığı Şanzımancı Onur Ustada aradığınız herhangi bir ikinci el çıkma parçayı bulabilirsiniz.

Şanzıman otomobilin içerisinde yer alan bir parçadır. Görevi ise motordan gelen  enerjiyi tekerleklere iletmektir. Aktarılan bu enerji aracın ileri geri hareket etmesinde ve vites değiştirilirken kullanılır.