Otomatik Şanzıman Arıza Belirtileri Nelerdir

Otomatik Şanzıman Arıza Belirtileri, Otomatik vitesli araçlar daha önce kullanılan düz vitesli araçlara göre daha az sorun çıkaran  araba modelidir. 

Özellikle DSG'li araçlarda  şanzıman ekranında ingiliz anahtarı simgesi görünüyorsa dişli pompasında veya dişli haritasında bir sorun olabilir. Web sitesinde kontrol etmeniz gerekiyor. Şanzımancı onur usta 20 yıllık tecrübesi ile  şanzıman sorunlarını garanti ile çözmektedir. 

Ancak kişilerin  araçlarını sorunsuz bir şekilde kullanabilmeleri için öncelikle otomatik şanzımanın düzenli bakımlarının yapılması gerekiyor.Bu bakım çalışmaları sırasında herhangi bir sorun çıkması durumunda yetkili servislerin anında müdahale edebilmesini sağlar. Şanzımanına uzun süre bakım yapmayan kişilerde otomatik şanzıman yağ kaçırma ve otomatik şanzıman vuruntu gibi sorunlar yaşama olasılığı daha yüksektir. Otomatik şanzımanlı otomobiller insanlar için çok uygun olsa da nedense birçok kişi hala manuel şanzımanlı 'yi tercih ediyor. 

Özellikle  otomatik vitesli araç satın aldıktan sonra tekrar manuel vitesli araca geçmek isteyenler için otomatikten manuele geçiş imkanı da sunulmaktadır. 

Otomatik şanzıman arıza belirtileri şu şekildedir: 

tork vektörü 
yağ pompası 
hidrolik valf gövdesi 
şanzıman kutusu ve 
vites debriyaj kompleleri bu belirtilerin en belirgin olanlarıdır.

otomatik şanzıman Araçlar düzenli bakım gerektirir. Şanzıman yağı  en önemli faktörlerden biridir.